Nardymo kursai – puiki proga išbandyti nardymo įrangą ir, tame tarpe, kaukę. Kaip minėjau, ypač nardymo pradžioje netinkamai pasirinkta, pastoviai bėganti bei rasojanti kaukė gali sugadinti visus jūsų lūkesčius ir paversti nėrimą košmarų. Taigi, kaip to išvengti ir kam išvis jos reikia? Kaukė sudaro tam tikrą oro tarpą tarp vandens ir akių, kurio dėka mūsų akys gali normaliai fokusuoti. Speciali nosies kišenė leidžia išlyginti oro slėgį kaukėje (kas neįmanoma neriant su akinukais) ir dar yra naudojama užspausti nosiai kai mes lyginam slėgį ausyse.
Kaukių būna labai skirtingų: įprasto arba mažo tūrio, su rėmu ar be jo, vienu bendru stiklu ar su dviem atskirais, permatomo ar juodo silikono, gali turėti įmontuotą vožtuvas, stiklai gali būti dedami su dioptrijomis it t.t. Ko gi ieškoti?
Apsisprendus su dizainu pereikim prie svarbesnių dalykų: kaukė turėtų atitikti jūsų veido formą - tada ji nepraleis vandens.
-Žiūrėdami aukštyn, nedėdami kaukės dirželio užsidėkite kaukę ant veido. Tarp kaukės ir veido neturėtų būti jokių plyšių. Padarykite veido judesį, tarsi pas jūs burnoje būtų reguliatorius arba vamzdelis, o dar geriau įsidėkite tikrą reguliatorių į burną. Plyšių neturėtų atsirasti.
-Žiūrėdami tiesiai, pridėję kaukę prie veido, švelniai įkvėpkite per nosį. Kaukė turėtų švelniai prisispausti ir laikytis prie veido. Nevertėtų įkvėpti per daug, kaukė priverstinai prilips ir tai gali jus suklaidinti. Pajudinkite veido raumenis, įsidėkite reguliatorių ar vamzdelį, kaukė turi laikytis ant veido.
-Jeigu kaukė jūms tinka, užsidėkite dirželį, įsitikinkite kad niekas nespaudžia ir galite laisvai suimti nosį, dar kartą pabandykite su reguliatoriumi, įsitikinkite, kad kaukės sijonas patogiai guli ant viršutines lūpos. Po šio testo galima sakyti, kad ši kaukė jums tinka, toliau – skonio reikalas. Rinkitės tik profesionalias kaukes su grūdintu stiklu, tokie stiklai nesibraižo ir ilgai tarnauja. Nepirkite kaukių su pigiais plastikiniais stiklais. Kaukės kainos svyruoja maždaug tarp 10 ir 100 EURO.