Kaip pasirinkti butent tą ko išties reikia?

Svarstyti įrangos įsigyjimo klausimą reikėtų po to, kai jūs galutinai įsitikinote, kad nardymas tikrai jums patinka ir jūs nardysit. Nardymo kursai, kuriuos jūs lankysite, ar jau baigėte, padės jums susidaryti pradinius įspūdžius ir susikurti savo pradinę nuomonę apie nardymo įrangą. Jūs matysite, kokią nardymo įrangą naudoja nardymo centras, jūsų nardymo instruktorius, kiti narai, galėsite aptarti tos įrangos trūkumus ir privalumus.

Kalbant apie nardymo įrangos pirkimą, visa įrangą, sąlyginai, galima padalinti į dvi grupes: pirma, įrangos elementai kurių jūms reika pradžiai ir antra, gyvybės palaikymo įranga ( nardymo regulatorius, BCD, nardymo kompiuteris). Na ir aišku, šiais laikais sunku nepaminėti visagalio interneto, kuris kimšte prikimštas įvairių patarimų, tarp kurių ne taip jau ir lengva susigaudyti, tuo labiau kad ne visi kas pataria išties turi pakankamai kvalifikacijos ir žinių, kad galima būtų besalygiškai remtis jų patarimais. Taigi, būkite budrūs ir kritiški. Kalbant apie internetą norėčiau paminėti vieną šaltinį, kuris turi neblogą reputaciją narų bendruomenėje, tai ScubaLab, save vadina nepriklausoma testavimo baze, kuri buvo įkurta p. Jon Hardy Catalina saloje, Kalifornijoje. Ji ilgus dešimtmečius darbavosi nardymo industrijoje bendradarbiaujant su daugeliu organizacijų ir viena iš jų NAUI. Taigi, šiandien ScubaLab atlieka nardymo įrangos bandymus vieno iš gana autoritetingo leidinio “Scuba Diving magazine” (prieš tai Rodele’s) prašymu ir pateikia objektyvius, moksliškus jų vertinimus. Kitas gana įdomus šaltinis – vokiškas nardymo žurnalas “Tauchen”, kuris kas metus atlieka, jo manymu, geriausios nardymo įrangos rinkimus ir reitingavimus. Kodėl vertėtų paskaityti nepriklausomų vertintojų straipsnius ir atsiliepimus, turbut aišku ir be komentarų, paėmus į rankas reklaminius katalogus, bet kurio gamintojo - supranti, kad reklama išties yra verslo variklis.
Taigi, grįžkime prie mūsų įrangos. Pirmame etape reikėtų pradėti nuo pagrindinių daiktų: kaukės, vamzdelio, plaukmenų bei kostiumo ir batelių. Kaukė ir vamzdelis yra svarbus naro ekipuotės elementai ir jeigu jie jums netinka, nardymas bus nekomfortiškas, o kartais net nemalonus. Palyginčiau kaukę su dantų šepetėliu, kurį kiekvienas iš mūsų turi ir juo atitinkamai rūpinasi. Kostiumas, taip pat, begalo svarbus elementas, aišku jį galima, kaip, žinoma, ir bet kurį įrangos elementą išsinuomoti kiekviename nardymo centre, tačiau dažniausiai nuomojamos įrangos pasiuvimo fasonai buna kaip įmanoma universalesni, kad galima būtų pritaikyti skirtingos kompleksijos žmonėms. Tačiau, mes žinome, kad visi esame skirtingi, taigi preciziškai tiks tik jūsų pasirinktas ir nusipirktas kostiumas. Įsigijus pirmą dalį įrangos Jūs išleisite sąlyginai nedidelę pinigų sumą, tačiau, ženkliai padidinsite savo komfortą, sumažinsite išlaidas įrangos nuomai ir busite pasirengę žengti sekantį žingsnį.
Antras pirkimo etapas pareikalaus didesnių investicijų ir rimtesnių diskusijų apmąstymui. Gyvybės palaikymo elementai, tokie kaip nardymo reguliatorius, plūdrumo liemenė ar nardymo kompiuteris,kuris tarnaus jūms tikrai ne du ar tris metus. Technologine prasme jie yra ganėtinai sudėtingi ir jų teisingas pasirinkimas padės jums sutaupyti biudžetą, žiūrint į ateities perspektyvą. Kadangi nardymo įrangos elementų yra nemažai ir visi jie vienodai svarbūs, siūlau apie kiekvieną iš jų pakalbėti atskirai.

Daugiau patarimų...

Raskite mus "Facebook"

Kontaktai

UAB Logvira

Įmonės kodas 301566890

Justiniškių g. 144C – 1 Vilnius, Lietuva LT – 05268

Tel. Nr.: +370 521 95 469; +370 681 42 659

El. paštas: info@divemen.ltParašykite mums

Pardavėjas - vadybininkas
Arvydas Mažuika

Žemėlapis