Kaip pasirinkti nardymo kostiumą?

Nardymo kursai mus supažindino su tam tikrais fizikos dėsniais, su kuriais tenka susidurti narui nardymo metu. Mes pamename, kad vanduo dvidešimt kartų laidesnis šilumai negu oras, o tai reiškia, kad narui reikia termo apsaugos. Šiuolaikinis šlapio tipo nardymo kostiumas dažniausiai gaminamas iš neopreno, taip pat, būna iš lykros, spandekso medžiagos ir kt. Modernus neopreninis kostiumas, kaip taisyklė būna su pliušiniu pamušalu, atkartoja mūsų kūno siluetą, yra pakankamai elastingas ir tvirtas.

Kostiumo storis priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis jis bus eksplotuojamas. Kostiumai iš lykros mažai sulaiko šilumą, jie dažniausiai skirti apsaugoti narą šiltame vandenyje nuo nubrozdinimų ir kitų mechaninių odos sužalojimų. Pagal savo termines charakteristikas nardant vandenyje, kurio temperatūra maždaug nuo 24–29 laipsnių C tiktų 1,6 mm. neoprenas, Lycra, Polartec,
21-29 laipsnių C – 3 mm. neoprenas
18-24 laipsnių C – 5 mm. neoprenas
10-21 laipsnių C – 6,5 mm neoprenas.
Daugelis gamintojų siūlo dviejų dalių nardymo kostiumus, kas mūsų supratimu yra idealu mūsų sąlygomis. Tarkime, turint dviejų dalių 7mm kostiumą jūs puikiai jausitės nardydami Lietuvoje visą nardymo sezoną, kadangi, mūsų vandens telkiniai per vasarą nespėja įšilti ir net vidurvasarį nusileidus į 10 metrų gylį, vanduo bus tik 12-15 laipsnių C, taigi dvi dalys po 7mm tikrai praverčia. Na, o susiruošus į nardymo kelionę jums puikiai tarnaus pagrindinė, pirma šio kostiumo dalis, praktiškai visuose geografinėse platumose. Daugelis važiuojant į pietus renkasi 1,5-3 mm monošortus (plonas kostiumas su trumpomis rankovemis ir šortukais). Aišku, tai skonio reikalas. Manęs dar niekad nenuvylė mano 7mm Scubapro “ever flex” , tuo labiau, kad tarp gausybės nuodingų koralų, prie kurių netyčia gali prisiliesti, ar medūzų, ar lankant nuskendusį obektą, su kostiumu, kuris apsaugo tavo kojas ir rankas jautiesi žymiai komfortiškiau ir saugiau. Be to, riekia prisiminti, kad didėjant slėgiui, neoprenas susispaudžia ir jo termo savybės blogėja. Renkantis kostiumą svarbu, kad jis prigultų prie jūsų kūno, kad tarp kūno ir kostiumo negalėtų cirkuliuoti vanduo. Taip pat, svarbu, kad kostiumas nevaržytų jūsų kvėpavimo ir judesių. Labai patogu kai kostiumas turi užtrauktukus ant rankovių ir kojų, jie palengvina apsirengimą ir nusirengimą. Apie spalvas pakalbėsime vėliau, lietuviai dažniausiai būna konservatyvūs ir vengia ryškių spalvų, tačau reikėtų prisiminti, kuo jūs esat labiau pastebimas, tuo esate saugesni. Šlapių kostiumų kaina gali svyruoti nuo kokių 70 iki 600 Eurų. Teisingai parinktas kostiumas , gerai prižiūrimas tarnaus jūms ne venerius metus.

Daugiau patarimų...

Raskite mus "Facebook"

Kontaktai

UAB Logvira

Įmonės kodas 301566890

Justiniškių g. 144C – 1 Vilnius, Lietuva LT – 05268

Tel. Nr.: +370 521 95 469; +370 681 42 659

El. paštas: info@divemen.ltParašykite mums

Pardavėjas - vadybininkas
Arvydas Mažuika

Žemėlapis